0
S k l e p
K o n t a k t

PIELĘGNACJA OBUWIA

Śwarne Buty powstały z miłości do butów, folkloru i dobrej jakości. Oddajemy w Twoje ręce buty wykonane z najwyższej jakości skóry i z dbałością o detale. Aby nasze produkty służyły Ci jak najdłużej muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

szpilki ludoweJak czyścić buty?

Przede wszystkim:

  • zanieczyszczone obuwie należy oczyścić wilgotną szmatką lub gąbką, wysuszyć i dopiero wówczas konserwować,
  • przemoczone obuwie wymaga wysuszenia w temp. pokojowej,
  • obuwie należy ściągać i zakładać zawsze rozsznurowane (rozpięte)
  • nigdy nie używaj past samopołyskowych ponieważ one mogą zniszczyć lico skóry
  • nie nakładaj zbyt grubej warstwy pasty. Lepiej konserwować buty cześciej, mniejszą ilością pasty, dokładnie ją rozprowadzając.

Skóry licowe (z naturalnym licem) – zabrudzenia znajdujące się na wierzchu obuwia zmyć wilgotną szmatką. Wysuszyć w temperaturze pokojowej. Nanieść cienką warstwę pasty do obuwia (zgodnej z kolorem obuwia, w przypadku malowanych butów, w kolorze neutralnym). Po kilku minutach wypolerować obuwie.

Przed pierwszym użyciem można zaimpregnować preparatami do impregnacji skóry naturalnej.

Czym najlepiej pięlęgnować?  Kremem, Pastą w płynie, Woskiem lub Żywicą.

Skóry Crazy Horse –zabrudzenia znajdujące się na wierzchu obuwia zmyć szmatką lub wilgotną gąbką. Wysuszyć w temperaturze pokojowej, spryskać równomiernie środkiem natłuszczającym w aerozolu lub nałożyć tłuszcz.

Czym pielęgnować? Tłuszczem do obuwia lub kremem.

Lakierowana –abrudzenia znajdujące się na wierzchu obuwia zmyć szmatką lub wilgotną gąbką.  Wysuszyć w temperaturze pokojowej, nanieść równomiernie cienką warstwę bezbarwnej woskowej pasty do obuwia.

Można polerować miękką szczotką

Czym pielęgnować? Bezbarwną woskową pastą do obuwia.
Sukno- w dawnych czasach sukniane spodnie czyszczono mąką. Współcześnie najlepiej jest wyczesać sukno szczotką o twardym włosiu. Nie pastować.

Przed pierwszym użyciem można zaimpregnować preparatem do impregnacji materiałów.

Sandały Rozalia w kolorze czarnym z góralskim zdobieniem
Rozalia czarna

Co powinnaś wiedzieć na temat użytkowania obuwia?

Niestety, właściwością skór naturalnych jest ich przemakanie. W przypadku użytkowania butów na mokrej nawierzchni lub w czasie opadów, buty mogą przemoknąć.

Malowania na butach są odporne na wodę.

Skóry lakierowane mają mniejszą odporność na wielokrotne zginanie, w stosunku do skór licowych.

Prawdziwa skóra, jeżeli przez dłuższy czas poddawana jest działaniu różnych czynników zewnętrznych, może się odbarwiać. Najmocniej odbarwia się skóra juchtowa, z której wykonujemy sandały. Ciemnienie skóry podczas użytkowania jest naturalnym procesem i nie jest wadą skóry.

W obuwiu o wydłużonych czubach podczas użytkowania mogą powstawać załamania nosków. Taki rodzaj obuwia jest bardziej narażony na zdzieranie czubka buta.

W przypadku wystąpienia plam, nie należy stosować środków piorących, wywabiaczy ani rozpuszczalników żadnego rodzaju.

katarzynki3

 

5% zniżki na pierwsze zakupy
Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj 5% zniżki.
Szanujemy Twoją prywatność. Będziemy wysyłać Ci tylko wiadomośći z informacjami o najnowszych kolekcjach i promocjach. Po zapisaniu się do newslettera na adres mailowy otrzymasz kod rabatowy.